Sri Lanka's Best Cinema Portal

 

දෙරණ සිනමා සම්මාන – කෙටි චිත්‍රපට අංශය සඳහා නිර්මාණ 35ක්

0
Posted May 14, 2018 by Nisanka Weheraduwa in Articles
short films

දෙරණ සිනමා සම්මාන උළෙල මෙවර 07 වැනි වරටත් පැවැත්වීමට සියලු කටයුතු සුදානම් කොට අවසන්. සිනමා සම්මාන උළෙලට සමගාමීව තවත් වැඩසටහන් කිහිපයක් සංවිධාන වෙමින් තිබෙනවා. අලුත්ම දේශීය චිත්‍රපට හයක් ප්‍රදර්ශනය කෙරෙන cinema of tomorrow විශේෂාංගය සහ කෙටි චිත්‍රපට අංශයත්, සිනමාකරණය පිලිබඳ වැඩමුළුව (Masterclass) වැනි විවිධාංග රැසක් ඊට ඇතුලත්.

සිනමා සම්මාන උළෙලට සමගාමීව කෙටි චිත්‍රපට අංශය යටතේ මෙවරත් හොඳම කෙටි චිත්‍රපටකරුවා තෝරා සම්මාන ප්‍රධානය කිරීමට සංවිධායකයින් අපේක්ෂා කරනවා. දිවයින පුරා විසිරි සිටින කෙටි චිත්‍රපට නිර්මාණ කරුවන්ට ඔවුන්ගේ නිර්මාණ මේ සඳහා යොමු කරන ලෙස TV දෙරණ පසුගියදා දැනුම් දුන්නා. ඒ යටතේ මේ වනවිට කෙටි චිත්‍රපට 35ක් පමණ තරගයට ඉදිරිපත් කොට තිබෙනවා. මේ නිර්මාණ අතුරින් හොඳම කෙටි චිත්‍රපටය සඳහා සම්මානය පිරිනැමෙනු ඇති. ඊට පෙර මෙම නිර්මාණ 35 අතුරින් අවසන් වටය සඳහා තෝරා ගන්නා නිර්මාණ පිළිබඳව ඉදිරියේදී දැනුම් දීමට නියමිතයි. නිර්මාණ සියල්ල උළෙලේ ජූරිය විසින් නැරඹීමෙන් අනතුරුව අවසන් වටය සඳහා සුදුසුකම් ලබන නිර්මාණ පිළිබඳව නිවේදනය කෙරෙනු ඇති.

01. Arva                        –  Umash Kumar

02. Value                       – Janarathanan

03. Forzan Heart         – Tharindu Lokuarachchige

04. Walv                        – Mahasen Kalahe

05. The Angel returns – Joel J.R

06. The Queen              – Joel J.R

07. 2050                         – Joel J.R

08. Fire of Life              – Dananjaya Bandara

09. Rellak Enakan        – Madhushani Dayarathne

10. Day of Doom           – HIlusha Hewagama

11. Hope                          – Fathima Shanaz

12. Lakegala (Doc)        – Chandula kumarage

13. Ganan Gannathi Kathawak – Thisara mangala bandara

14. No Man Land           – Pruve

15. Age 21                        – Tharaka Abeysinghe

16. The Exiguous Light – Roshan Senadeera

17. Dragonfly Scream    – Sumudu Athukorala

18. Baby Ele                    – Nath Bandara

19. The Music Island    – Shammi Srilal Thotawaththa

20. Charisma of God   – Kelum Kaluhennadige

21. By the sea                – Bavaneedhan Loganathan

22. Save Me                   – Malshan Sandeepa

23. Sheysha                   – Nipunika Fernando

24. IISAA                       – Dinusha Udayanga

25. Collapsed Algorithm – Nadeeka Udakumbura

26. Children of White     – Dulanka Devendra

27. 1927                             – Sarith Ranasinghe

28. Chin                            – Madhawa Thirimanna

29. The Solider               – Madhawa thirimanna

30. Eli                               – Madhawa thirimanna

31. Oxygen                       – Janaka R. Dommanige

32. Anonymous              – Casshien Mathews

33. The Demon’s Slave  – Cashien Mathews

34. Mangalam                 – Thanuj Anawarathna

35. Wind Through the holes – Roshan Edwad

මේ කෙටි චිත්‍රපට 35 අතුරින් ජූරිය මගින් තෝරාගන්නා නිර්මාණ කිහිපයක් අවසන් වටයට තෝරා ගැනෙනු ඇති. එම නිර්මාණ මොනවාදැයි ඉදිරියේදී cinema.lk හරහා නිවේදනය කිරීමටත් අප සුදානම්.

Share

About the Author

Nisanka Weheraduwa


 
Popular
 
  • 11054457_1409705939357865_5822327755300679673_n
  • 10350634_880714251944840_8448217158647864537_n
  • spring depart
  • 598556_431654790279257_1742531492_n [1024x768]
  • madras-cafe-4a
  • aba and coba
  • 174_2
  • mahin2