නව වන SIIMA Awards – සම්මානලාභීන් කවුරුන්ද…?

Avatar Nisanka Weheraduwa | September 20, 2021 28 Views 0 Likes 0 Ratings

28 Views 0 Ratings Rate it

South Indian International Movie Awards හෙවත් SIIMA Awards උළෙල වෙන් වෙන්නේ වසරේ විශිෂ්ටතම දකුණු ඉන්දීය සිනමා නිර්මාණ ඇගයීම වෙනුවෙනුයි. දමිළ, තෙළෙඟු, මලයාලම් සහ කන්නඩ සිනමා කර්මාන්තවල විවිධ අංශයන්ගෙන් විශිෂ්ටතා දැක්වූ සිනමාවේදීන්ට එහිදි උපහාර පිදෙනවා. හොඳම චිත්‍රපටය, හොඳම අධ්‍යක්ෂකවරයා, හොඳම රංගන ශිල්පියා, හොඳම සංගීත අධ්‍යක්ෂකවරයා ඇතුළු සම්මාන අංශ ගණනාවකින් යුත් SIIMA Awards සම්මාන රාත්‍රිය සංවිධානය කෙරෙන්නේ Vibri Media Group මූලිකත්වයෙන්. 2012 වසරේ සිට නොකඩවා පවත්වා ගෙන ආ SIIMA Awards හි දසවන දිගහැරුම සැප්තැම්බර් 18 වැනිදා පැවැත්වුනා.

සිනමාව වෙනුවෙන් සිදු කළ සේවයට ජීවිත කාලයටම එක් වරක් පමණක් පිදෙන SIIMA ගෞරව සම්මානයෙන් මෙවර පිදුම් ලැබූයේ ප්‍රවීණ මලයාලම් රංගන ශිල්පීනි Sheelaයි. ඊට අමතරව පහතින් දැක්වෙන්නේ එහි සම්මාන ලබා ගත් සම්පූර්ණ ජයග්‍රාහකයින්ගේ ලැයිස්තුවයි.

දමිළ ජයග්‍රාහක ලැයිස්තුව

Best Actor In A Negative Role (Tamil) – Arjun Das – Kaithi

Best Actor In A Supporting Role (Tamil) – George Maryan – Kaithi

Best Actress In A Supporting Role (Tamil) – Indhuja Ravichandran – Magamuni

Best Debutant Director (Tamil) – Pradeep Ranganathan – Comali

Best Debutant Actor (Tamil) – Ken Karunaas – Asuran

Best Debutant Producer (Tamil) – V Studios – Aadai

Best Music Director (Tamil) – D.Imman – Viswasam

Best Playback Singer (Female) (Tamil) – Saindhavi Prakash – Ellu Vaya Pookalaye (Asuran)

Best Lyric Writer (Tamil) – Vivek – Singapenney (Bigil)

Best Cinematographer (Tamil) – Velraj – Asuran

තෙළිඟු ජයග්‍රාහක ලැයිස්තුව

Best Actor in a Leading Role – Critics (Telugu) – Nani – Gang Leader

Best Director (Telugu) – Vamshi – Maharshi

Best Actor In A Comedy Role (Telugu) – Ajay Ghosh – Raju Garu Gadhi 3

Best Actor In A Negative Role (Telugu) – Kartikeya – Gang Leader

Best Actor In A Supporting Role (Telugu) – Allari Naresh – Maharshi

Best Actor In A Supporting – Devaraj – Yajamana

Best Actress In A Supporting Role – Karunya Ram – Mane Maratakkide

Best Playback Singer (Female) (Telugu) – Cinmayee Sirpada – Priyathama Priyathama

Best Debutant Director (Telugu) – Swaroop RSJ – Agent Sai Srinivasa Athreya

Best Debutant Actor (Telugu) – Sri Simha – Mathu Vadalara

Best Debutant Actress (Telugu) – Shivathmika Rajashekar – Dorasani

Best Debutant Producer (Telugu) – Studio 99 – Mallesham

Best Music Director (Telugu) – DSP – Maharshi

Best Playback Singer (Male) (Telugu) – Anurag Kulkarni – Ismart Shankar title track

Best Actor in a Leading Role (Telugu) – Mahesh Babu – Maharshi

Best Lyric Writer (Telugu) – Sri Mani – Idhe Kadha – (Maharshi)

Best Actress In A Leading Role – Critics (Telugu) – Rashmika Mandanna – Dear Comrade

Best Film (Telugu) – Sithara Entertainments – Jersey – Naga Vamsi

Entertainment Of The Year (Movie) – F2

Entertainment Of The Year (Person) – Nani

මලයාලම් ජයග්‍රාහක ලැයිස්තුව

Best Director (Malayalam) – Lijo Jose Pellissery – Jallikattu

Best Actor In A Comedy Role (Malayalam) – Basil Joseph – Kettiyolaanu Ente Malakha

Best Actor In A Negative Role (Malayalam) – Shine Tom Chacko – Ishq

Best Actor In A Supporting Role (Malayalam) – Roshan Matthew – Moothon

Best Actress In A Supporting Role (Malayalam) – Saniya Iyappan – Lucifer

Best Debutant Actress (Malayalam) – Anna Ben – Kumbalangi Nights

Best Debutant Producer (Malayalam) – Scube films – Uyare

Best Playback Singer (Male) (Malayalam) – Harisankar KS – Pavizha Mazha (Athiran)

Best Playback Singer (Female) (Malayalam) – Prarthana – Thaarapadhamaake (Helen)

Best Lyric Writer (Malayalam) – Vinayak Sasikumar – Aaradhike (Ambili)

Best Film (Malayalam) – Aashirvad Cinemas – Lucifer

කන්නඩ ජයග්‍රාහක ලැයිස්තුව

Best Actor in a Leading Role – Critics (Kannada) – Rakshit Shetty – Avane Sriman Narayana

Best Director (Kannada) – Hari Krishna, Pon Kumaran – Yajamana

Best Actor In A Comedy Role award (Kannada) – Sadhu Kokila – Yajamana

Best Actress In A Leading Role (Kannada) – Rachita Ram – Ayushmanbhava

Best Actor In A Negative Role (Kannada) – Saikumar P – Bharaate

Best Debutant Director (Kannada) – RJ Mayuraa – Gottilla

Best Debutant Actor (Kannada) – Abhishek Gowda – Amar

Best Debutant Producer (Kannada) – Coastal Breeze Productions

Best Music Director (Kannada) – V. Harikrishna – Yajamana

Best Choreographer Award (Kannada) – Imran Sardhariya – Avane Srimannarayana

Best Playback Singer (Female) (Kannada) – Ananya Bhat – Helade Kelade (Geetha)

Best Lyric Writer (Kannada) – Pavan Wadeyar – Natasaarvabhowma Title Song

Best Actor in a Leading Role (Kannada) – Darshan – Yajamana

Best Film (Kannada) – Media House Studio – Yajamana

Share

28 Views 0 Ratings Rate it

Written by Nisanka Weheraduwa


  • Copyright © 2019 Cinema.lk. All Rights Reserved. Solution by Technology Partner FortunaCreatives.