73 වැනි Emmy Awards – නිර්දේශ නාම නිකුත්වෙයි.

Avatar Nisanka Weheraduwa | July 15, 2021 36 Views 0 Likes 0 Ratings

36 Views 0 Ratings Rate it

රූපවාහීනී මාධ්‍යයේ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ අගයන ප්‍රධාන පෙළේ සම්මාන උළෙලක් විදිහට Emmy Awards සම්මාන රාත්‍රිය හඳුන්වන්නට පුලුවන්. 1949 සිට මේ දක්වාම පවත්වා ගෙන එන මෙම Emmy සම්මාන උළෙල 2021 වසරේදී පැවැත්වෙන්නේ 73වන වරටයි. Academy of Television Arts & Sciences ආයතනයේ මූලිකත්වයෙන් පැවැත්වෙන එමි සම්මාන උළෙල ඇමරිකාවේ මූලිකම සහ විශාලම entertainment awards සම්මාන රාත්‍රීන් හතරෙන් එකක් විදිහටත් වර්ගීකරණය වෙලයි තිබෙන්නේ.

ඉතින් මෙවර, එහෙමත් නැතිනම් 73වන Emmy Awards හි අවසාන වටයේ නිර්දේශ නාමයන් ලැයිස්තුව පසුගිය ජුලි 13වනදා නිවේදනය කළා. 2020 වසරේ ජුනි 01 වනදා සිට 2021 මැයි 31වනදා දක්වා විකාශනය වුණු රූපවාහිනී වැඩසටහන් තමයි මෙම නිර්දේශවීම් සඳහා තෝරාගනු ලැබුවේ.

මෙවර නිර්දේශ ලැයිස්තුවේ ප්‍රධානම කාණ්ඩ සහ ඒ සඳහා නිර්දේශිත නාමයන්.

  1. වැඩසටහන් සඳහා නිර්දේශවීම්

Outstanding Comedy Series

lack-ish (ABC)

Cobra Kai (Netflix)

Emily in Paris (Netflix)

The Flight Attendant (HBO Max)

Hacks (HBO Max)

The Kominsky Method (Netflix)

PEN15 (Hulu)

Ted Lasso (Apple TV+)

Outstanding Drama Series

The Boys (Prime Video)

Bridgerton (Netflix)

The Crown (Netflix)

The Handmaid’s Tale (Hulu)

Lovecraft Country (HBO)

The Mandalorian (Disney+)

Pose (FX)

This Is Us (NBC)

Outstanding Limited or Anthology Series    

I May Destroy You (HBO)

Mare of Easttown (HBO)

The Queen’s Gambit (Netflix)

The Underground Railroad (Prime Video)

WandaVision (Disney+)

Outstanding Variety Talk Series

Conan (TBS)

The Daily Show with Trevor Noah (Comedy Central)

Jimmy Kimmel Live! (ABC)

Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

The Late Show with Stephen Colbert (CBS)

Outstanding Competition Program

The Amazing Race (CBS)

Nailed It! (Netflix)

RuPaul’s Drag Race (VH1)

Top Chef (Bravo)

The Voice (NBC)

  1. ප්‍රධාන රංගන භූමිකා සඳහා නිර්දේශවීම්

Outstanding Lead Actor in a Comedy Series

Anthony Anderson – Black ish (ABC)

Michael Douglas – The Kominsky Method (Netflix)

William H. Macy – Shameless (Showtime)

Jason Sudeikis – Ted Lasso (Apple TV+)

Kenan Thompson – Kenan (NBC)

Outstanding Lead Actress in a Comedy Series

Aidy Bryant – Shrill (Hulu)

Kaley Cuoco – The Flight Attendant (HBO Max)

Allison Janney – Mom (CBS)

Tracee Ellis Ross – Blackish (ABC)

Jean Smart – Hacks (HBO Max)

Outstanding Lead Actor in a Drama Series

Sterling K. Brown – This Is Us (NBC)

Jonathan Majors – Lovecraft Country (HBO)

Josh O’Connor – The Crown (Netflix)

Regé-Jean Page – Bridgerton (Netflix)

Billy Porter – Pose (FX)

Matthew Rhys – Perry Mason (HBO)

Outstanding Lead Actress in a Drama Series

Uzo Aduba – In Treatment (HBO)

Olivia Colman – The Crown (Netflix)

Emma Corrin – The Crown (Netflix)

Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Mj Rodriguez – Pose (FX)

Jurnee Smollett – Lovecraft Country (HBO)

Outstanding Lead Actor in a Limited or Anthology Series or Movie

Paul Bettany – WandaVision (Disney+)

Hugh Grant – The Undoing (HBO)

Ewan McGregor – Halston (Netflix)

Lin-Manuel Miranda – Hamilton (Disney+)

Leslie Odom Jr. – Hamilton (Disney+)

Outstanding Lead Actress in a Limited or Anthology Series or Movie

Michaela Coel – I May Destroy You (HBO)

Cynthia Erivo – Genius: Aretha (National Geographic)

Elizabeth Olsen – WandaVision (Disney+)

Anya Taylor – The Queen’s Gambit (Netflix)

Kate Winslet – Mare of Easttown (HBO)

  1. සහාය රංගන භූමිකා සඳහා නිර්දේශවීම්

Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series     

Carl Clemons – Hacks (HBO Max)

Brett Goldstein – Ted Lasso (Apple TV+)

Brendan Hunt – Ted Lasso (Apple TV+)

Nick Mohammed – Ted Lasso (Apple TV+)

Paul Reiser – The Kominsky Method (Netflix)

Jeremy Swift – Ted Lasso (Apple TV+)

Kenan Thompson – Saturday Night Live (NBC)

Bowen Yang – Saturday Night Live (NBC)

Outstanding Supporting Actress in a Comedy Series

Aidy Bryant – Saturday Night Live (NBC)

Hannah Einbinder – Hacks (HBO Max)

Kate McKinnon – Saturday Night Live (NBC)

Rosie Perez – The Flight Attendant (HBO Max)

Cecily Strong – Saturday Night Live (NBC)

Juno Temple – Ted Lasso (Apple TV+)

Hannah Waddingham – Ted Lasso (Apple TV+)

Outstanding Supporting Actor in a Drama Series

Giancarlo Esposito – The Mandalorian (Disney+)

T. Fagbenle – The Handmaid’s Tale (Hulu)

John Lithgow – Perry Mason (HBO)

Tobias Menzies – The Crown (Netflix)

Max Minghella – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Chris Sullivan – This Is Us (NBC)

Bradley Whitford – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Michael K. Williams – Lovecraft Country (HBO)

Outstanding Supporting Actress in a Drama Series

Gillian Anderson – The Crown (Netflix)

Helena Bonham Carter – The Crown (Netflix)

Madeline Brewer – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Ann Dowd – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Aunjanue Ellis – Lovecraft Country (HBO)

Emerald Fennell – The Crown (Netflix)

Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Samira Wiley – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Outstanding Supporting Actor in a Limited or Anthology Series or Movie

Thomas Brodie-Sangster – The Queen’s Gambit (Netflix)

Daveed Diggs – Hamilton (Disney+)

Paapa Essiedu – I May Destroy You (HBO)

Jonathan Groff – Hamilton (Disney+)

Evan Peters – Mare of Easttown (HBO)

Anthony Ramos – Hamilton (Disney+)

Outstanding Supporting Actress in a Limited or Anthology Series or Movie

Renée Elise Goldsberry – Hamilton (Disney+)

Kathryn Hahn – WandaVision (Disney+)

Moses Ingram – The Queen’s Gambit (Netflix)

Julianne Nicholson – Mare of Easttown (HBO)

Jean Smart – Mare of Easttown (HBO)

Phillipa Soo – Hamilton (Disney+)

  1. හොඳම අධ්‍යක්ෂණය සඳහා නිර්දේශවීම්

Outstanding Directing for a Comedy Series

B Positive – James Burrows (CBS)

The Flight Attendant – Susanna Fogel (HBO Max)

Hacks (Episode: “There Is No Line”), Directed by Lucia Aniello (HBO Max)

Mom – James Widdoes (CBS)

Ted Lasso – Zach Braff (Apple TV+)

Ted Lasso – MJ Delaney (Apple TV+)

Ted Lasso – Declan Lowney (Apple TV+)

Outstanding Directing for a Drama Series

Bridgerton – Julie Anne Robinson (Netflix)

The Crown – Benjamin Caron (Netflix)

The Crown – Jessica Hobbs (Netflix)

The Handmaid’s Tale – Liz Garbus (Hulu)

The Mandalorian – Jon Favreau (Disney+)

Pose – Steven Canals (FX)

Outstanding Directing for a Limited or Anthology Series or Movie

Hamilton – (Disney+)

I May Destroy You – Sam Miller and Michaela Coel (HBO)

I May Destroy You – Sam Miller (HBO)

Mare of Easttown – Craig Zobel (HBO)

The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)

The Underground Railroad – Barry Jenkins (Prime Video)

WandaVision – Matt Shakman (Disney+)

  1. හොඳම තිර රචනය සඳහා නිර්දේශවීම්

Outstanding Writing for a Comedy Series

The Flight Attendant  (HBO Max)

Girls5eva (Peacock)

Hacks (HBO Max)

PEN15 – Maya Erskine (Hulu)

Ted Lasso (Apple TV+)

Outstanding Writing for a Drama Series

The Boys (Prime Video)

The Crown (Netflix)

The Handmaid’s Tale (Hulu)

Lovecraft Country (HBO)

The Mandalorian (Disney+)

The Mandalorian (Disney+)

Pose (FX)

Outstanding Writing for a Limited or Anthology Series

I May Destroy You (HBO)

Mare of Easttown (HBO)

The Queen’s Gambit (Netflix)

WandaVision (Disney+)

WandaVision (Disney+)

WandaVision (Disney+)

මෙවර Emmy Awards උළෙලේ වැඩිම නිර්දේශවීම් ප්‍රමාණයක් හිමි කරගත්තේ  Ted Lasso වැඩසටහනයි. ඒ නොමිනේෂන්ස් 13ක් අතැතිවයි. නිර්දේශවීම් 11 බැගින් ලබාගත් The Crown සහ The Handmaid’s Tale වැඩසටහන් ද්විත්වය දෙවෙනි ස්ථානය හිමිකර ගෙන තිබෙනවා.

වැඩිම නිර්දේශ ප්‍රමාණයක් ලබාගත් විකාශන ජාලය බවට පත් වුණේ Netflix OTT ප්ලැට්ෆෝමයයි. ඔවුන්ට මෙවර nominations 27ක් හිමිව තිබුණා.

NORTH HOLLYWOOD, CA – JULY 18: General view of the atmosphere at the 65th Primetime Emmy Awards nominations at the Television Academy’s Leonard H. Goldenson Theatre on July 18, 2013 in North Hollywood, California. (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

FILE – This Sept. 18, 2016 file photo shows the main stage during the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles. The 72nd Emmy Awards awards will be conducted remotely and air on ABC with Jimmy Kimmel as host. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP, File)

Host Jimmy Kimmel speaks at the 68th Primetime Emmy Awards on Sunday, Sept. 18, 2016, at the Microsoft Theater in Los Angeles. (Photo by Vince Bucci/Invision for the Television Academy/AP Images)

Share

36 Views 0 Ratings Rate it

Written by Nisanka Weheraduwa


  • Copyright © 2019 Cinema.lk. All Rights Reserved. Solution by Technology Partner FortunaCreatives.